Laseroterapia

W PerioCare laseroterapię wykorzystujemy z powodzeniem niemal w każdej dziedzinie stomatologii. Korzystanie z tej technologii w naszym gabinecie podczas zabiegów to symbol nowoczesnych i najnowszych trendów na rynku medycznym.

Wachlarz możliwości laseroterapii jest ogromny. Często pełni funkcję terapii wspomagającej w leczeniu próchnicy, endodoncji, periodontologii, chirurgii, implantologii, a nawet w ortodoncji.

Przykłady zastosowań:

– Biostymulacja laserowa to bardzo skuteczna forma leczenia zapalenia błon śluzowych jamy ustnej. Laser pomaga w likwidowaniu bolesnych aft, gojeniu odleżyn protetycznych oraz wydłużaniu okresu remisji u osób, które zarażone są wirusem opryszczki. Ponadto biostymulacja likwiduje ból, znosi szczękościsk i pobudza wyrzynające się zęby do przebicia się na powierzchnię dziąsła.

– Laseroterapię często stosuje się także w okresie pozabiegowym, gdyż przyspiesza gojenie się ran, a także minimalizuje ryzyko powikłań: krwiaków pozabiegowych, obrzmień oraz podwyższenia ciepłoty ciała.

Użycie lasera biostymulacyjnego świetnie podnosi prób bólu pacjenta, dzięki czemu zabiegi stają się mniej bolesne.

Laser świetnie redukuje nieprzyjemną i bolesną nadwrażliwość zębiny.

– W chirurgii laser umożliwia przeprowadzenie delikatnego oraz precyzyjnego cięcia, a koagulacyjne działanie zapewnia pracę w bezkrwawym polu operacyjnym.

– W endodoncji dzięki laseroterapii możliwe jest dotarcie do tych obszarów kanału korzenia zęba, w których, z racji ich położenia, nie jest możliwe zastosowanie tradycyjnego podejścia.

Laser znajduje również zastosowanie w implantologii, gdzie jego użycie zapobiega powstawaniu stanów zapalnych lub pozwala zahamować powstające stany zapalne pojawiające się w tkance wokół implantu.

W periodontologii laser wykorzystuje się m.in. do leczenia kieszeni przyzębnych, plastyki dziąsła, wycinania przerostów oraz kształtowanie prawidłowego przebiegu girlandy dziąsłowej wokół zębów.

Laser stosowany jest także w stomatologii estetycznej. W gabinecie PerioCare przeprowadzamy laserowe wybielanie zębów.

Laseroterapia – bez borowania i bólu!

X