Edukacja stomatologiczna

Stawiamy przed sobą zadanie obalenia „ciążowych mitów” oraz motywacji do utrzymania właściwej higieny jamy ustnej.

Próchnica zębów

W ciąży nasila się ryzyko rozwoju próchnicy a leczenie stomatologiczne w trakcie ciąży jest zalecane! Optymalnym okresem do przeprowadzenia zabiegów stomatologicznych jest drugi trymestr. Próchnica jest chorobą zakaźną przenoszoną przez ślinę z matki na dziecko, obciąża jamę ustną noworodka już od momentu urodzenia.

Ciążowe zapalenie dziąseł

Jednym z problemów zdrowotnych kobiety ciężarnej jest tzw. ciążowe zapalenie dziąseł, które objawia się zaczerwienieniem, obrzękiem, bólem i krwawieniem dziąsła przy dotyku, a także obecnością nieprzyjemnego zapachu z ust. Zignorowane i nieleczone prowadzi do zapalenia przyzębia, czyli nieodwracalnego zaniku kości, cofnięcia się dziąsła, rozchwiania zębów a nawet ich utratę.

Opieka dla przyszłej mamy

 

Planujesz ciążę? Spodziewasz się dziecka? Dowiedz się jakim czynnikiem ryzyka zagrożenia ciąży oraz Twojego stanu zdrowia jest ciążowe zapalenie dziąseł. ZAPRASZAMY PRZYSZŁE MAMY NA BADANIE WSKAŹNIKÓW HIGIENY JAMY USTNEJ I ZDROWIA DZIĄSEŁ!

Umów się na wizytę higienizacyjną celem wyleczenia zapalenia dziąseł. Zdobądź niezbędną wiedzę na temat profilaktyki domowej oraz umiejętności  do utrzymania zdrowia jamy ustnej. Naucz się właściwej techniki mycia zębów oraz przestrzeni międzyzębowych.

 Zdrowe dziąsła nie krwawią! 

Specjaliści z PerioCare opracowali program periodontologiczno-ginekologiczny mający na celu ochronę przyszłej mamy i dziecka oraz wybór najlepszej terapii i rozpowszechnienie edukacji prozdrowotnej, dotyczącej prawidłowego rozwoju ciąży.

Całość zmian zachodzących w organizmie kobiety ciężarnej jest przyczyną wielu problemów zdrowotnych dotyczących jamy ustnej.

Jednym z nich jest tzw. ciążowe zapalenie dziąseł, które objawia się krwawieniem, obrzękiem i bólem dziąseł. Zignorowane i nieleczone prowadzi do zapalenia przyzębia, nieodwracalnego problemu potocznie zwanego parodontozą.

Choroba przyzębia a przebieg ciąży

Obecność ognisk bakterii beztlenowych może być przyczyną poronień w I i II trymetrze, a w III przedwczesnych porodów dzieci z niską masą urodzeniową. Poród przedwczesny jest najczęstszą przyczyną śmierci noworodków.

Drugi problem to próchnica – choroba zakaźna przenoszona przez ślinę matki na dziecko, obciążająca jamę ustną noworodka już od momentu urodzenia.

Program profilaktyczny PerioCare opracowany dla kobiet w ciąży to współpraca specjalisty periodontologia i specjalistów ginekologów. Zawiera informacje z zakresu: periodontologii, ginekologii i położnictwa, dietetyki, fizjoterapii, ortodoncji.

Zadbaj o siebie i przyszłość! Zapoznaj się z naszym programem – jeśli jesteś w ciąży umów się na bezpłatne badanie dziąseł.

Perio Care
Perio Care Pregnant
Perio Care Kids

DR HAB. N. MED. KINGA GRZECH-LEŚNIAK

Międzynarodowy ekspert i wybitny specjalista w dziedzinie periodontologii i zastosowaniu nowoczesnych technologii laserowych w nieinwazyjnym leczeniu stomatologicznym.

Technologie stosowane w PerioCare pozwalają dokonywać bezbolesnych i skutecznych zabiegów zarówno tych podstawowych jak i specjalistycznych. Dzięki przyjaznej atmosferze i wykorzystaniu laserów możemy zapewnić naszym pacjentom bezpieczeństwo i maksymalny komfort.

X