By usprawnić przebieg pierwszej wizyty pomóż nam skrócić czas na dopełnienie niezbędnych formalności. Jeżeli masz możliwość, wydrukuj i wypełnij w domu dokumenty.

Pierwsza wizyta dorosłego

Pierwsza wizyta dziecięca

Liczymy na pomoc i współpracę rodziców. Od tego zależy w jakim humorze dziecko przyjdzie do gabinetu, jak będzie kontaktować się z lekarzem, a także sukces leczenia.

Poniższe informacje pomogą Ci prawidłowo przygotować dziecko do wizyty u dentysty.

 1. Opowiedz maluchowi o wizycie u dentysty, jak o ciekawym ale rutynowym wydarzeniu, na przykład jak o poznawaniu nowych przyjaciół.
 2. Najlepiej by z dzieckiem rozmawiała osoba z rodziny, która osobiście nie ma strachu przed dentystą. Dziecko jest bardzo wrażliwe i może odczuwać Twój strach i niepewność, a wtedy samo zacznie się bać.
 3. Mów o dziecięcym stomatologu po imieniu i wyjaśnij że jest to lekarz, który zobaczy “jakie masz piękne zęby”.
 4. Zrób to nie wcześniej niż 1-2 dni przed wizytą – wtedy dziecko będzie mieć mniej czasu by zacząć niepokoić się lub usłyszeć “straszne historie” rówieśników.
 5. Nie obiecuj drogich prezentów za dobre zachowanie – dziecko może pomyśleć, że trzeba będzie zrobić coś bardzo trudnego.
 6. Nie mów “nie bój się” lub “nie będzie bolało” lub “trzeba wytrzymać”. Myśl że wizyta u dentysty wymaga odwagi i może być bolesna mogła nawet nie przejść dziecku przez głowę.
 7. Nie opowiadaj dziecku co będzie robić lekarz, szczególnie jeśli to dotyczy znieczulenia, usunięcia zęba lub leczenia. Dziecięcy stomatolog sam określi co musi wiedzieć Twoje dziecko przed zabiegiem.
 8. Dziecku powinien towarzyszyć rodzic. Weź ze sobą ulubioną książkę lub zabawkę dziecka. Przed wejściem do gabinetu usiądź z dzieckiem i razem poczytajcie na głos, pooglądajcie obrazki, pobawcie się.
 9. Podejdź do pierwszej wizyty do dentysty poważnie.
 10. Pozytywne wrażenie od pierwszej wizyty stomatologicznej może wpłynąć na zachowania zdrowotne dziecka i kształtować postawę wobec zdrowia i higieny jamy ustnej na długie lata.

Jeżeli jednak masz wątpliwości skonsultuj się z personelem gabinetu – zawsze chętnie pomożemy!

Z naszej strony zrobimy wszystko co w naszej mocy by Twoje dziecko w przyszłości spokojnie i z przyjemnością przychodziło do swojego dentysty. Jest to kwestia naszej profesjonalnej kompetencji. Jest to warunek zdrowych i pięknych zębów na lata.

Pierwsza wizyta bólowa dziecięca

Kiedy zdarzy się, że Twoje dziecko skarży się na ból zęba, jesteśmy gotowi by pomóc. Zespół PerioKIDS dołoży wszelkich starań aby okazać fachową pomoc w sposób jak najbardziej przyjazny Małemu Pacjentowi.

Umawianie wizyty bólowej:

 • Podczas rozmowy telefonicznej z rejestracją medyczną poinformuj, że jest to wizyta bólowa. Opowiedz co się dzieje z dzieckiem – pomoże to lekarzowi przygotować się do wizyty.

W dniu wizyty:

 • Nie podawaj dziecku posiłku 2 godziny przed wizytą – lekarz będzie miał możliwość zastosowania w trakcie wizyty sedacji podtlenkiem azotu lub poda leki uspokajające.
 • Podaj leki przeciwbólowe (paracetamol/ibuprofen) 30 minut przed wizytą – znieczulenie miejscowe będzie miało większą skuteczność.

W trakcie wizyty:

 • Jeżeli dziecko boi się, ma negatywne doświadczenie związane z wizytą u dentysty. Porozmawiaj z lekarzem bez obecności dziecka lub kiedy dzieckiem zajmie się asystentka.
 • Lekarz zbada dziecko, następnie przedstawi sytuację kliniczną oraz plan działań.
 • Sedacja podtlenkiem azotu pomoże w uspokojeniu dziecka i zwiększy szansę na powodzenie uśmierzenia bólu przez lekarza, dlatego jest uwzględniona w kosztach wizyty bólowej.
 • Przy stanach zapalnych miazgi znieczulenie miejscowe może mieć ograniczone działanie, dlatego pamiętaj o lekach przeciwbólowych przed wizytą.

W większości przypadków zespół PerioKIDS jest w stanie pomóc Małemu Pacjentowi podczas wizyty w gabinecie. W wyjątkowych sytuacjach dziecko zostaje skierowane do leczenia w warunkach szpitalnych.

X