NovoTHOR – terapia światłem czerwonym i podczerwonym

Klinika PerioCare Laser Institute jako jedyna w Polsce i jedna z kilku w Europie posiada łóżko NovoTHOR i oferuje sprawdzoną, nieinwazyjną terapię fotobiomodulującą. Terapia polega na leczeniu jednocześnie światłem czerwonym i podczerwonymo bezpiecznych częstotliwościach. Światło laserowedociera do mitochondriów, czyli generatorów energii życiowej we wszystkich komórkach ciała, i uruchamia naturalne procesy regeneracji.

Na czym polega terapia światłem?

Terapia światłem lasera o niskich dawkach (z ang. low level light therapy) – zwana także fotobiomodulacją – to zabieg, który stymuluje naturalne procesy komórkowe. Wykorzystuje światło czerwone i bliskie podczerwieni (660nm-850nm) do regeneracji tkanek, które objęte są procesem zwyrodnieniowym, doznały urazu, wykazują dolegliwości bólowe oraz obrzęk. Pomaga też w odbudowie tkanek w fazie gojenia się ran. Jest to metoda o udowodnionym działaniu przeciwzapalnym i redukującym stres oksydacyjny.

W przeciwieństwie do laserów dużej mocy, stosowanych w kosmetyce czy chirurgii, terapia czerwonym światłem wykorzystuje jonizujące, nietermiczne źródła światła. Ich energia aplikowana do tkanek jest pochłaniania przez wewnątrzkomórkowe fotochromy i biomolekuły, rozpoczynając serię reakcji naprawczych. Efektem terapii jest wzmocnienie układu odpornościowego, redukcja stanu zapalnego, obrzęku oraz bólu. Terapia światłem lasera, którą stosujemy w PerioCare jest metodą nieinwazyjną i niewykazującą żadnych skutków ubocznych.

Terapia czerwonym światłem – w jakich chorobach i problemach pomaga?

Terapia czerwonym światłem jest stosowana bardzo szeroko do wzmacniania wszelkich procesów odbudowy komórek całego ciała, w szczególności w przypadku kontuzji, w celu zmniejszania bólu, rozluźniania mięśni i stawów. Często stosowana jest przez lekarzy, fizjoterapeutów i kliniki bólu. Jest także wykorzystywana przez zawodowych sportowców w celu poprawy wydajności organizmu i zmniejszenia ryzyka kontuzji.
Jest z sukcesem wykorzystywana przy wszelakich problemach stawowych i bólach mięśniowych. Wspomaga leczenie artritis (zapalenia stawów).W literaturze mamy już sporo danych potwierdzających też pozytywny wpływ laseroterapii w leczeniu depresji, nadpobudliwości, nerwowości i apatii oraz w poprawie jakości snu.

Terapia z wykorzystaniem łóżka NovoTHOR i światła czerwonego:

  • Łagodzi ból i sztywność mięśni oraz stawów
  • Pomaga odbudować mięśnie i poprawia ich wydajność
  • Pomaga odzyskać ruchomość stawów
  • Poprawia krążenie krwi
  • Pomaga w relaksacji mięśni i łagodzi skurcze mięśniowe
  • Łagodzi ból i sztywność, związane z artretyzmem
  • Stosowana jest jako uzupełnienie programu odchudzania

W efekcie terapia czerwonym światłem, którą proponujemy Pacjentom PerioCare, nie tylko łagodzi dolegliwości bólowe i redukuje stany zapalne, ale pozwala szybciej powrócić do zdrowia po kontuzji, pomaga też zwiększyć aktywność fizyczną. Jednocześnie pozwala na szybszą regenerację po wysiłku, zmniejsza ryzyko chorób sercowo-naczyniowych, zmniejsza napięcie emocjonalne i poprawia jakość snu. W efekcie wspomaga świadome dbanie o zdrowie i przeciwdziała starzeniu się organizmu.

Jak często można stosować terapię czerwonym światłem?

Terapię czerwonym światłem można stosować codziennie. Nasi eksperci laseroterapii w PerioCare doradzą, jak często przeprowadzać terapię, uzależniając ją od Twojego stanu zdrowia i towarzyszących Ci dolegliwości.

NovoTHOR to nauka, nie magia

Terapia światłem laserowym była badana w ponad 500 badaniach klinicznych na ludziach i 4 000 badaniach laboratoryjnych. Ponad 40-letnie badania kliniczne dowodzą, że terapia czerwonym światłem zwiększa żywotność komórek i aktywuje ich biologiczną aktywność, redukując stan zapalny i stres oksydacyjny. Amerykańscy twórcy terapii z użyciem NovoTHOR są uznawani za ekspertów w tej dziedzinie przez środowisko medyczne, badaczy, szpitale i organy rządowe, takie jak Kongres Stanów Zjednoczonych oraz organizacje międzynarodowe, jak ONZ.

Więcej informacji o łóżku NovoThor znajdziesz tutaj.

To top
X