Pracujemy z uśmiechem!

 

Wizyty adaptacyjne w PerioCare to stopniowe zapoznanie, oswojenie i zaprzyjaźnienie małego pacjenta ze środowiskiem gabinetu stomatologicznego.

Cykl wizyt przeprowadzony jest przez wykwalifikowaną higienistkę stomatologiczną, która wstępnie bada jamę ustną, wykonuje zabiegi profilaktyczne oraz realizuje starannie zaplanowaną edukację rodziców z zakresu prawidłowych nawyków pielęgnacji jamy ustnej dziecka.

Atmosfera zabawy

 

Cel wizyt zostanie osiągnięty, gdy uda się nawiązać korzystną relację z dzieckiem, będzie ono przygotowane do koniecznych zabiegów stomatologicznych poprzez pozytywne nastawienie do leczenia, oswojenie z narzędziami i sposobem ich działania a także z dźwiękami, jakie temu towarzyszą po przyzwyczajenie do siedzenia na fotelu dentystycznym, szerokiego i wytrwałego otwierania buzi oraz umiejętnego sygnalizowania o dyskomforcie.

Z reguły udaje się to po 3 spotkaniach, jednak jest to kwestia indywidualna, zależna od potrzeb i charakteru dziecka.

Nie należy działać pospiesznie a wizyta adaptacyjna nie może być jednorazowa.

Edukacja rodziców

 

Zwracamy uwagę na najistotniejsze sprawy dotyczące sposobów zachowania zdrowia jamy ustnej od przeprowadzenia instruktażu właściwego szczotkowania zębów po wypracowanie prawidłowych nawyków higienicznych oraz żywieniowych, które dobrane są indywidualnie do wieku i potrzeb Twojego dziecka.

Czas na pierwszą wizytę

 

Przygodę z gabinetem należy rozpocząć, gdy pojawią się pierwsze zęby mleczne, czyli ok 6. miesiąca życia i nie później niż 2. rok życia. Pierwsze wizyty małego pacjenta są najważniejsze i powinny mieć charakter adaptacyjny oraz profilaktyczny.

Koniec strachu przed dentystą

 

Często na wizyty adaptacyjne trafiają dzieci zniechęcone do współpracy z lekarzem a zlekceważenie konieczności adaptacji dziecka z gabinetem w przyszłości może zaowocować unikaniem wizyt u dentysty zarówno w okresie dzieciństwa, jak i w życiu dorosłym. Z uwagi na plastyczność psychiki dziecka możliwa jest zmiana postawy z negatywnej na pozytywną, którą da się ugruntować poprzez prowadzone postępowanie adaptacyjne.

Poprawa jakości i standardu leczenia u dzieci jest jednym z głównych działań Specjalistycznego Centrum Stomatologicznego PERIOCARE, które dedykuje sobotę, jako wyjątkowy dzień dla dziecka.

Pamiętajmy, że regularne wizyty i kontrole są niezbędne by mieć zdrowy uśmiech!

Wand to  komputerowe znieczulenie, które w niezwykle łagodny, bezbolesny i skuteczny sposób podaje małemu pacjentowi płyn znieczulający.
Urządzenie składa się z niewielkiego komputera oraz wężyka z końcówką, która przypomina długopis. W nim ukryta jest niewielka, cienka igła. Lekarz delikatnie przykłada końcówkę do miejsca, gdzie trzeba podać znieczulenie, a komputer kontroluje tempo podawania płynu znieczulającego.

Po zastosowaniu znieczulenia komputerowego WAND dziecko zachowa pełne czucie i sprawność mimiczną policzków, warg czy języka, czyli będzie mogło normalnie  się uśmiechać, mówić i jeść.

O znieczuleniu The Wand opowiada dr Tomasz Piekarczyk

Z badań epidemiologicznych prowadzonych w ramach programu „Monitoring Zdrowia Jamy Ustnej” wynika, że już 57% trzylatków i aż 85% sześciolatków ma próchnicę. Edukacja w kwestii higieny jamy ustnej jest niewystarczająca, żeby zakorzenić w młodych ludziach świadomość jak bardzo jest istotna.

Zespół PerioCare od wielu lat stara się to zmienić organizując spotkania w przedszkolach i szkołach. Stawiamy na rzetelną wiedzę i szeroką edukację zarówno dzieci, jak i rodziców, a także nauczycieli.

Podczas spotkań poprzez zabawę uświadamiamy, jak ważne jest dbanie o zęby dzieci już od najmłodszych lat, uczymy jak prawidłowo myć zęby i pokazujemy, co wpływa na zdrowie jamy ustnej.

Jeśli jesteś rodzicem i chcesz, aby w przedszkolu Twojego dziecka zjawili się Specjaliści z PerioCare i przeprowadzili edukacyjną lekcję połączoną z warsztatami dbania o zęby – skontaktuj się z nami! Napisz na kursy@periocare.pl lub zadzwoń pod numer 604-744-604 i dowiedz się więcej! 

PerioCare Kids - edukacja i zabawa

Opieka stomatologiczna w przedszkolu Twojego dziecka!

 

Stałą opieką otoczyliśmy dzieci Embassy International School w Krakowie.

W szkole organizowane są cykliczne spotkania z dziećmi, edukacja stomatologiczna, rozmowy i nauka poprawnych nawyków. Wszystko to oczywiście w atmosferze zabawy i radości!

Dzieci chętnie poddają się laserowemu leczeniu, gdyż nie przypomina on tradycyjnych narzędzi, czyli wierteł, które wywołują nieprzyjemne wibracje i powodują tak nielubiany hałas.

Laser pozwala bezkontaktowo usunąć zmienione próchnicowo tkanki unikając przy tym wielu przykrych skojarzeń i doznań pozabiegowych.

Precyzja lasera umożliwia walkę z ubytkami bez ryzyka podrażnienia dziąseł, co jest bardzo istotne w przypadku małych pacjentów.

ZNIECZUELNIE OGÓLNE

Najmłodszym pacjentom oraz dzieciom niepełnosprawnym , które obawiają się wizyty u stomatologa oferujemy leczenie stomatologiczne z zastosowaniem znieczulenia ogólnego, wykonanego przez profesjonalny i wykwalifikowany zespół medyczny.

Znieczulenie ogólne to kontrolowane , odwracalne i całkowite zniesienie bólu, świadomości. Polega na okresowym zahamowaniu czynnościowego układu nerwowego przy jednoczesnym utrzymaniu funkcji ośrodków podtrzymujących życie po podaniu anestetyków przez lekarza anestezjologa.

Każdy pacjent podlega indywidualnej ocenie przez lekarza anestezjologa podejmującego ostateczną decyzję przed zabiegiem.

SEDACJA PODTLENKIEM AZOTU

Strach i towarzyszący stres podczas leczenia stomatologicznego dziecka jest najczęstszym wskazaniem do zaproponowania rodzicom podania dziecku gazu rozweselającego podczas leczenia.

Sedacja wziewna, czyli metoda podania podtlenku azotu i tlenu przy użyciu specjalnej do tego wykonanej maseczki jest już standardem przeprowadzania drobnych zabiegów leczenia próchnicy powierzchownej , jak również w przeprowadzeniu bardziej złożonych zabiegów stomatologicznych.

Czym jest gaz rozweselający?

 

Jest to mieszanina tlenu i podtlenku azotu . Bardzo bezpieczna i nieszkodliwa. Stosowana jest w medycynie i stomatologii od dawna, choć nadal mało popularna w Polsce. Zabiegi w gabinecie stomatologicznym nie wymagają obecności anestezjologa.

Co to jest sedacja wziewna?

 

Sedacja podtlenkiem azotu jest to stan fizycznego odprężenia, oszołomienia oraz oddzielenia od rzeczywistości, podczas wdychania mieszaniny podtlenku azotu i tlenu oraz pod wpływem sugestii lekarza.

Wskazania:

silny lęk przed jakimkolwiek leczeniem
silny odruch wymiotny
nadpobudliwość nerwowa
otwarcie zęba ze zgorzelinowym rozpadem miazgi
próchnica początkowa

Stany chorobowe:

astma – N2O nie podrażnia układu oddechowego
padaczka – zmniejszenie stresu
choroby serca – brak wpływu N2O na układ sercowo-naczyniowy
nadciśnienie tętnicze
hemofilia

Perio Care
Perio Care Pregnant
Perio Care Kids

DR HAB. N. MED. KINGA GRZECH-LEŚNIAK

Międzynarodowy ekspert i wybitny specjalista w dziedzinie periodontologii i zastosowaniu nowoczesnych technologii laserowych w nieinwazyjnym leczeniu stomatologicznym.

Technologie stosowane w PerioCare pozwalają dokonywać bezbolesnych i skutecznych zabiegów zarówno tych podstawowych jak i specjalistycznych. Dzięki przyjaznej atmosferze i wykorzystaniu laserów możemy zapewnić naszym pacjentom bezpieczeństwo i maksymalny komfort.

X