kwiecień, 2019

12kwi16:1517:01Szkolenie zakończoneKliniczne zastosowanie laserów w stomatologii - KRAKDENT 2019wykładowca: Dr Matteo Olivi

Szczegóły szkolenia

W ostatnich latach laseroterapia szybko wchodzi do codziennej pracy klinicznej stomatologa. Właściwości laserów stomatologicznych uzależnione są od długości fal oraz sposobu ich interakcji z tkankami twardymi i miękkimi.
Podczas wykładu przedstawione zostaną praktyczne/codzienne procedury zabiegowe w obrębie tkanek twardych wykonywane za pomocą lasera Er:YAG i miękkich z użyciem laserów diodowych, Nd:YAG i Er:YAG. Dodatkowo opisana zostanie procedura laserowej dezynfekcji tkanek podczas leczenia endo- i periodontologicznego.

Wykład poprowadzi dr Matteo Olivi:

DDS Matteo Olivi

Matteo Olivi, DDS, ukończył studia stomatologiczne na Uniwersytecie  Medycznym w Timisoara, Rumunia w 2013 roku. Ukończył program masterski na Uniwersytecie Medycznym  w Zurichu w zakresie CAD-CAM. Posiada certyfikat Fellowship (WCLI) zastosowania lasera diodowego w stomatologii. Certyfikowany szkoleniowiec z zakresy wykorzystania laserów diodowych (SiroBlue) i systemu CAD-CAM (CEREC). Od 2017 roku student programu masterskiego (European Master Degree in Oral Laser Aplication) na Universytecie Sapienza w Rzymie. Posiada liczne szkolenia z zakresu stosowania laserów Er:YAG i Er,Cr:YSGG w stomatologii. Członek Włoskiego Towarzystwa Stomatologii Mikroskopowej, Włoskiego Towarzystwa Endodontycznego, Współautor książki „Lasery w stomatologii zachowawczej” (Springer, 2015), oraz autor 2 rozdziałów w książce „Lasery w endodoncji” (Springer, 2016). Autor licznych artykułów naukowych w czasopismach włoskich i międzynarodowych.

 

Opłaty:
• wykład bezpłatny w ramach biletu na 3 Kongres PTSL
• członkowie PTSL – 50 zł
• pozostali – 200 zł

Organizator nie zapewnia biletu wstępu na targi KRAKDENT.

Czas

(Piątek) 16:15 - 17:01

Lokalizacja

EXPO Kraków

Bilety

Sprzedaż biletów na te szkolenie zakończona

To top
X