Periodontologia

Periodontologia to gałąź stomatologii specjalizująca się w leczeniu chorób przyzębia. Choroby przyzębia, obok próchnicy, są najczęstszą przyczyną utraty uzębienia. Periodontologia zajmuje się zarówno profilaktyką, jak i leczeniem schorzeń, takich jak: zapalenie dziąseł, zapalenie przyzębia czyli tzw. paradontoza oraz leczeniem recesji dziąsłowych i defektów kostnych.

PerioCare w Krakowie to specjalistyczny ośrodek oferujący kompleksową opiekę stomatologiczną związaną z leczeniem i utrzymaniem zdrowia dziąseł i przyzębia

Periodontologia Kraków

Nad Pacjentami ze zdiagnozowaną chorobą przyzębia czuwa w PerioCare dr hab. Kinga Grzech Leśniak, prof. nadzw. – wybitna specjalistka i międzynarodowy ekspert w dziedzinie periodontologii i laseroterapii- wraz z zespołem naszych periodontologów.

Technologie stosowane w PerioCare pozwalają na wykonywanie bezbolesnych i skutecznych zabiegów. Nasze usługi obejmują m.in. scaling (usuwanie kamienia gromadzącego się wokół szyjek zębowych), root planing (usuwanie złogów poddziąsłowych), terapię laserową periodontologiczną, chirurgię dziąseł oraz rekonstrukcję tkanek przyzębia.

Lekarze PerioCare nie tylko leczą, ale również edukują pacjentów na temat prawidłowej higieny jamy ustnej. Dzięki ich profesjonalizmowi i indywidualnemu podejściu możesz mieć pewność, że Twoje zdrowie stomatologiczne jest w najlepszych rękach

W Krakowie, klinika PerioCare jest miejscem, gdzie periodontologia nabiera nowego wymiaru, zapewniając kompleksową opiekę nad zdrowiem przyzębia.

Wiemy, że zdrowe dziąsła są fundamentem pięknego uśmiechu.

To top
X