Wizyta adaptacyjna

Pierwsze spotkanie dziecka ze stomatologiem to wielkie wydarzenie i kluczowy krok w dbaniu o zdrowy uśmiech najmłodszych pacjentów. Stomatologia dziecięca PerioKids to miejsce, w którym przykładamy ogromną wagę do tego, aby wizyta adaptacyjna u dentysty była przyjemnym doświadczeniem. Taka wizyta powinna się odbyć pomiędzy 6. a 12. miesiącem życia.

Stomatologia dziecięca Kraków

Podczas spotkania nasze doświadczone higienistki stomatologiczne przygotowują Twoją pociechę na pierwszy kontakt z lekarzem stomatologiem. Tworzą atmosferę pełną ciepła i zrozumienia. Jako specjaliści ds. stomatologii dziecięcej doskonale rozumiemy, że każde dziecko jest inne i może odczuwać niepokój. Dlatego staramy się wzbudzić zaufanie i sympatię naszych małych pacjentów.

W PerioKids chcemy przede wszystkim zbudować pozytywne skojarzenia z wizytą u dentysty. Najpierw oswajamy dziecko z narzędziami i sposobem ich działania a także z dźwiękami, przyzwyczajamy do siedzenia na fotelu dentystycznym, szerokiego i wytrwałego otwierania buzi oraz sygnalizowania
o dyskomforcie. Wszystko z uśmiechem i w formie zabawy, dając dziecku czas za zaklimatyzowanie się.

Wizyta adaptacyjna dziecka. Na czym polega?

Podczas pierwszej wizyty przeprowadzamy delikatne i nieinwazyjne badanie jamy ustnej, dzięki czemu dziecko może zapoznać się z otoczeniem gabinetu stomatologicznego oraz z naszym zespołem. Higienistka przekazuje rodzicom wskazówki dotyczące higieny jamy ustnej, profilaktyki oraz prawidłowej diety dziecka. Po ukończeniu 1. roku życia wizyty adaptacyjne nabierają charakteru wizyt kontrolnych, a ich systematyczność pozwala na traktowanie ich przez dziecko jako coś naturalnego. Zapraszamy na wizyty adaptacyjne w gabinecie PerioKids.

Zadbamy o to, aby przygoda Twojego dziecka ze stomatologiem rozpoczęła się w przyjaznej atmosferze.

To top
X