Wizyta bólowa

Gdy Twoje dziecko doświadcza bólu zęba, w naszym zespole PerioKids jesteśmy gotowi do udzielenia szybkiej i fachowej pomocy, w sposób jak najbardziej przyjazny dla Małego Pacjenta.

Podczas umawiania wizyty bólowej, poinformuj nas telefonicznie o charakterze wizyty. Opowiedz, co dzieje się z dzieckiem. Dzięki tej informacji, będziemy mogli lepiej przygotować się do spotkania.

Ból zęba u dziecka i pilna wizyta

W dniu wizyty zalecamy powstrzymanie dziecka od spożywania posiłku przez 2 godziny przed wizytą. Będziemy mogli wówczas zastosować sedację podtlenkiem azotu lub podać leki uspokajające. To ważne, ponieważ podanie leków przeciwbólowych (paracetamol/ibuprofen) na ok. 30 minut przed wizytą zwiększy skuteczność znieczulenia miejscowego.

Jeśli dziecko ma obawy lub jakiekolwiek negatywne doświadczenia związane z wizytą u dentysty, podczas wizyty istnieje możliwość rozmowy z lekarzem bez udziału dziecka lub w obecności asystentki, która zajmie się Małym Pacjentem.

Lekarz dokładnie zbada dziecko, przedstawi sytuację kliniczną oraz plan działań. W celu uspokojenia dziecka i zwiększenia skuteczności uśmierzenia bólu, sedacja podtlenkiem azotu jest uwzględniona w kosztach wizyty bólowej. Leki przeciwbólowe, które podajemy przed wizytą są szczególnie pomocne przy stanach zapalnych miazgi, zwiększając skuteczność znieczulenia miejscowego.

W większości przypadków w zespole PerioKids skutecznie pomagamy Małemu Pacjentowi w gabinecie. W sytuacjach wyjątkowych, gdy to konieczne, kierujemy dziecko do leczenia w warunkach szpitalnych.

Jesteśmy tu, by zapewnić wsparcie i profesjonalną opiekę Twojemu dziecku podczas wizyt bólowych.

To top
X